Esileht  » 
Uudised ja teated  » 
Külaplats ja tenniseväljak  » 
Vee- ja kanalitrassi rajamine Irus  » 
Iru prügipõletusjaam  » 
Küla eestseisus  » 
Külakoosolekud  » 
Arengukava  » 
Ajalugu  » 
Ämma austamine  » 
Mittetulundusühingud  » 
Detailplaneeringud  » 
Lingid  » 
Jõelähtme valla uudised  » 
Keskkond  » 
» Uudised ja teated » Talgud 2010

 

 Iru küla Kevadtalgud said seekord teoks  1.mail 2010.a.

Rahvast on tulnud päris palju! Päris tore on värske õhu käes Kuhu ma selle nüüd panen?

Rahvas tuli,

Neid lehti ikka jätkub Teeme korraliku koorma Tegemist jätkub

 

Tuli  Talgutele,

Tüdrukud tenniseplatsi puhastamas Juss ja Vello nalja viskamas Art, millal kanalisatsioon Irusse tuleb?

vaatamata sompus ja vihmasele ilmale.

 Väike jutupaus Iru jõmmid

Meid oli kokku 48, lisaks väikeste laste toetusvägi!

Mis töö järgmiseks? Paneb kohe mõtlema

Tuldi  rehade, aia- ja  autokärude, kirveste ja nii mootor- kui ka käsisaagidega!

 Natüürmort Mängin hobust, kus krt see Juss siis on?

 

Usinamad, Kulli Esta ja Juhan alustasid juba enne kella 10!

 

Koristatud sai külaplats ja selle lähiümbrus, osaliselt ka Ämma tee ääres asuv riigimaa. Tenniseväljaku võrgule langenud toomingaoks sai maha saetud, samuti suuremad ja väiksemad kuivanud ja ohtlikud puud, milledest suurem osa kärutati nii auto- kui käsikärudega lõkkeplatsile. Autokärudega olid kohal Johannsoni Andres ja Auna Anton koos sõbraga.

Johhansoni Martin tegi koos külavanemaga külale tiiru peale ja seekord oli saagiks vaid 5 teeveerele visatud rehvi.

Tänu Elleni, Evi, Helju ja Viivi algatusele ning Paldermaa Vello ja Engman Endeli kibedale kärutamisele sai  tenniseväljak peaaegu, et puhtaks pestud ning välimängude hooaeg võib alata, sedapuhku veel vanal asfaltkattel.

Üldiselt oli tublisid rehadega naisterahvaid väga palju ja kindlasti ülekaalukalt suurem tiim kui oksa-,käru-,sae-,auto- jt tööde meeste tiim. Lipuvarda juures nn vana tulease sai tänu Kulli Jussile risust puhtaks, enamus sellest põletatud ja märjad raod ära viidud.

Rahvast oli kenasti ja meeldiv tõdeda, et mitmed  sellel sajandil Irusse kodu rajanud olid tulnud terve perega, kosta oli ka vene keelt kelledest kaks meest olid päris usinad lausa palke tassima ning uljad pikalt redelilt kuivanud oksi saagima. Mootorsaag sai uue keti ja töötas vilkat Kuuma Arti  käes.

Kui seda metsa ees ei oleks...

Viidase Ken juhtis teist tiimi, mis koristas pumbajaama ümbruse ja “tungis” ka eramaadele, korjates Iru Ämma ümbrusest prügi ja prahi.

Kaska Ljuda tuli koos kahe lapselapsega, tublide abilistega  ning teatas, et pidas varakult läbirääkimisi Iru Ämmaga, kes ka Iru rahvale mõtles kui Lool suure katlatäie talgusuppi keetis.

Väga maitsev hernesupp! Oo, suppi saab Supp kulub peale tööd ära, väga maitsev on!

Tallinna linna territooriumile jääva Linnuse teega külgneva kuristiku ja Linnamäe koristamise osas püüame edasiselt saada kokkuleppe Lasnamäe Linnaosa valitsusega ning need kes seekord ei saanud osaleda, saavad seda teha  lähitulevikus.

 

Veidi vihmane ilm ei võimaldanud seekord rääkida Iru küla Eestseisuse ja Iru Ämma KLubi toimetamistest ja arengutest, kuid ka sellest saame rääkida soojemate ja paremate aegade saabumisel. Kahjuks polevat siiski kõigini jõudnud Kutse 15.04.2010.a külakoosolekule, mistõttu tuli uuesti selgitada nn igapäevaseid küsimusi, milledest mõned olulisemad:

1.     Seoses valla eelarve suure puudujäägiga, vähendati tänavalgustuse põlevaid lampe (üle ühe posti);

2.     Külavahel kihutamise lõpetamiseks on nüüd vallal õigus anda luba teetõkendite ( rahvakeeli “lamavate politseide”) paigaldamiseks;

3.     Ämma tee 20 kinnistu omanikud tundsid huvi suurte puude saatuse üle seonduvalt vee-j a kanalisatsioonitrassi paigaldamisega külaplatsile ühendamaks sauna kinnistut? Selgitasin, et plaanide kohaselt säilitatkse kogu väärtust omav kõrghaljastus.

 

Suur tänu kõigile Talgulistele ja eraldi tänu Iru Ämmale maitsva hernesupi eest!

Huvitav kas saaks veel? 

 

Iru külavanem

Arno Kannike

 

 

design by tiger.ee